19 вересня
By: admin1000 Увімкнути .: Вересень 19, 2017 In: Блог Comments:0

Виняткова за своїми характеристиками кортеновской сталь знайшла широке застосування в різних сферах. Особливо широко вона використовується для створення елементів ландшафтного дизайну і малих форм, призначених для прикраси території. Добре підходить корт і для виготовлення кашпо - декоративних судин, в які ставляться горщики з рослинами.

Кашпо з корт: краса і довговічність

Кашпо з Кортена має приємну бархатисту поверхню, відтінок якої може бути як помаранчевим, так і червоно-коричневим. Одним привабливим зовнішнім виглядом справа не обмежується. Кашпо з цього матеріалу відрізняються високою міцністю, довговічністю і стійкістю до руйнування. Такі характеристики обумовлені особливостями технології виготовлення кортеновской стали. Якщо коротко, то корти - це сплав сталі і кремнію, міді, марганцю, що піддався спеціальною процедурою окислення. Що виникає в результаті цього патина «закриває» метал, запобігаючи його подальше проржавленіе і руйнування, що значно подовжує термін його служби.

013

 

Переваги кашпо з кортеновской стали

як вже говорилося, корти має високу міцність і довговічністю, відповідно, і кашпо з цього матеріалу також міцні і практично вічні. Можна не боятися, що вони розколються від випадкового, нехай і сильного удару або перекидання. Їм не потрібно ніяка додаткова обробка або фарбування - натуральні іржаві відтінки відмінно гармонують із зеленню рослин, доповнюючи й підкреслюючи їх. Але слід пам'ятати, що облаштовуючи сад з використанням такого кашпо слід захистити прилеглу до нього траву. Вся справа в тому, що після сильного дощу іржа може забарвити прилеглі поверхні. Тому встановлювати кашпо краще на підкладку, виконану зі стійкого до впливу високих температур матеріалу - сонячні промені здатні відчутно нагріти корті. Використовувати для цих цілей гальванізованого або оцинковану сталь не можна - прямий контакт з Кортеней прискорить процес їх роз'їдання. Але якщо кашпо виготовлені зі справжньої, оригінальної кортеновской стали, можливість появи іржавих стоків мінімальна.

012

Хоча кашпо з COR TEN підходять як для внутрішнього, так і для зовнішнього використання, органічніше вони все ж будуть виглядати в саду, особливо якщо там присутні інші декоративні елементи з цього сплаву. Крім того, чергування вологих і сухих умов є обов'язковою умовою для утворення того самого оксидного шару. Домогтися його появи можна і в домашніх умовах, періодично поливаючи кашпо, але на вулиці це відбудеться природним, що не вимагає ніяких труднощів чином. Колір цього шару буде залежати від конкретних кліматичних умов, в яких відбувається окислення. Втім, якщо місцевість відрізняється сирим кліматом, краще віддати перевагу Кортеней кашпо з більш звичного матеріалу. Сирість просто не дасть утворитися нормальної оксидной плівці, яка і надає Кортеней особливу цінність.

 

Кашпо - не єдиний елемент ландшафтного дизайну, який може бути виготовлений з корту. Ця сталь може застосовуватися для:

  • оформлення садових доріжок;
  • виготовлення парканів, невисоких огорож, воріт і хвірток, в тому числі ажурних;
  • садових лавок і альтанок , фонтанів;
  • садових вогнищ для розведення багать. Причому вогнище з такою стали успішно переживе не одну зиму, міняти його щовесни не доведеться;
  • оформлення високих грядок. Кортен володіє високою гнучкістю, тому з нього без праці можна виготовити самі мудрі звивисті грядки.

015

 

Навіть при розміщенні всіх перерахованих декоративних елементів в одному саду, кашпо з корту в ньому не загубляться. Вони лише додатково підкреслять високе почуття стилю і смаку господаря і внесуть трохи розміреного спокою в буйство фарб природи.

016